Ankara Diş Klinikleri Dental Implant

Dental Implant

Dental Implant Nedir?

Implant Çene kemiğine yerleştirilmiş genellikle titanyumdan yapılmış diş kökleridir.

Hangi Durumlarda Implant Kullanılmalıdır?

Tek diş veya daha fazla diş eksikliğinde yandaki sağlam dişlere dokunulmak istenmez ise implant kullanılabilir. Tamamen dişsiz bir ağızda bile protez tutuculuk görevini üstlenmektedir

Implantın Yararları Nelerdir?

  • Güvenilir ve rahat uygulanması.
  • Eksik dişler tamamlanırken sağlam dişlere dokunulmaz.
  • Çoğu protezlere göre daha fazla ömürlüdür.
  • Diş kayıplarının psikolojik ve fiziksel baskısını ortadan kaldırır.

Kimler Implant Kullanabilir?

Gençlerde kemik gelişiminin tamamlanması yeterlidir. Buda erkeklerde ortalama 18, kızlarda ise durum 16-17 yaşları arasında olmaktadır. Ayrıca genel sağlık durumu el veren herkes implant kullanabilir bir sakıncası yoktur.

Kimler Implant Kullanamaz?

Kan Pıhtılaşma Sorunları olan kişiler, kontrol altında olmayan şeker hastaları, kortizon tedavisi görmüş olanlar ve görenler implant kullanmaları uygun değildir.

Implant Nasıl Yapılır?

Implantın 2 yapım aşaması vardır bunlardan birincisi cerrahi aşama olarak geçer yani implantın yapısı alt çeneye yerleştirilir daha sonrasında 2 ila 6 haftalık bir bekleme süresi vardır bunun amacında kemik ile Implant arasında bir kemik oluşumu olmasıdır. İkincisi ise üst yapının 1 hafta içinde yapılmasıdır.

Implant Bakımı Nasıl Yapılır?

Ağız Bakımında olduğu gibi implant bakımıda eksiksiz ve düzenli bir şekilde yapılmalıdır aksi takdire diş etinde kızarıklık, şişlik ve kanama gibi rahatsızlıklarla karşılaşılabilir. Nasıl dişlerimize bakım yapmadığımızda dişlerimizi kaybedebiliyoruz implantta aynı öyledir. Ama emininki implant bakımını yapmaya karar veren bilinçli bir yapıya sahipsinizdir.